logo eco logo azoty logo Nice 1 liga

logo sindbad logo opole

Odra Opole – Ślęza Wrocław 3:0

Niebiesko-Czerwoni w składzie złożonym w sporej mierze z klubowej młodzieży oraz zawodników testowanych pokonali w Centrum Sportu trzecioligowca z Wrocławia.

W piątek Odra pokonała ROW 1964 Rybnik po golu Tomasa Mikinicza. Słowacki skrzydłowy miał szansę, by wpisać się na listę strzelców również dzień później. Jeszcze przy stanie 0:0 zmarnował jednak rzut karny. Piłkę po jego uderzeniu zdołał odbić golkiper Ślęzy. To była 51. minuta. Potem opolanie zdobyli jednak trzy bramki. Do siatki trafiali Mateusz Czyżycki, Mariusz Rybicki oraz jeden z pięciu zawodników testowanych. Wygrana mogła być nawet okazalsza, lecz Jakub Moder trafił w poprzeczkę. By być uczciwym, odnotujmy też, że w pierwszej połowie, w której delikatna inicjatywa była po stronie Ślęzy, rywale zanotowali słupek.

Warto podkreślić, że w składzie Odry pojawiło się aż sześciu młodzieżowców, z których część była jeszcze juniorami. I to bardzo młodymi – jak choćby 15-letni Kacper Kaczka i Maciej Wróbel. Zagrali też nasi „etatowi” młodzieżowcy Mateusz Czyżycki i Jakub Moder, ale obok nich w bramce był też 16-letni Kacper Kołotyło czy 19-letni napastnik Denis Smolarek.

Następny sparing – w piątek, również w Centrum Sportu, kiedy Niebiesko-Czerwonych sprawdzi GKS Katowice. Będzie to ostatni mecz kontrolny Odry przed wylotem na zgrupowanie do Turcji (12 lutego).

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 4
sobota, 2 lutego, godz. 10:00, Centrum Sportu

Odra Opole – Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)
1:0 – Czyżycki, 58 min
2:0 – testowany, 76 min
3:0 – Rybicki, 85 min

Odra Opole: Weinzettel (46. Kołotyło) – testowany, Kowalski (59. Żemło), testowany, Winiarczyk (59. Brusiło) – Mikinicz (59. Rybicki), testowany, Czyżycki (59. Moder), testowany, testowany (59. Wróbel), Smolarek (59. Kaczka).
Trener Mariusz RUMAK.

foto: Mirosław Szozda